pl cz

Materac kieszeniowy PARMA

Parma dzięki swej konstrukcji zapewnia wyjątkowy komfort podczas snu. Sprężyny są umieszczane w osobnych kieszeniach, dzięki czemu materac jest wyjątkowo sprężysty i dostosowany do osób o różnej wadze.

Usytuowanie sprężyn w osobnych kieszonkach sprawia, że nie ocierają się one o siebie, więc materace są wyjątkowo ciche, nie wydają metalicznych dźwięków pod naporem ciała.

Dodatkowym atutem jest niezależność pracy sprężyn – uginają się one bezpośrednio pod osobą, która na nich leży, nie wpływając na siłę nacisku ciała osoby śpiącej obok.

Materac jest dwustronny, na każdej stronie zastosowano piankę T25/42 falowaną co podnosi komfort spania.

Po jednej stronie użyto pianki 9-cio strefowej, zapewnia ona komfort poprzez konturowe nacięcia dostosowujące się do naszego ciała.

Po drugiej stronie jest pianka VISCO (zwana termo-wrażliwą lub pianką „leniwą"). Wkład tego typu reaguje na ciepło, zwiększając swoją elastyczność wraz ze wzrostem temperatury. W ten sposób pianka przejmuje ciepło ciała i dostosowuje się do jego kształtu, zapewniając mu odpowiednie podparcie na całej powierzchni.

Pianka VISCO elastyczna pierwotnie została opracowana dla astronautów programów kosmicznych NASA. Materiał tej pianki wykonany jest z milionów maleńkich komórek, które wyczuwają ciężar i temperaturę ciała. Komórki te przemieszczają się tak, aby dostosować się do Twojego ciała, niezależnie od pozycji. Gdy głowa leży na poduszce pianka VISCO elastyczna przyjmuje formę zgodnie z kształtem ciała, niezależnie od pozycji spania. Jeśli podniesiesz się, poduszka powróci do swego początkowego kształtu.