pl cz

Materac piankowy MANHATTAN

MANHATTAN – to jeden z materacy składający się z renomowanych niemieckich pianek, takich jak: EuroFoam® oraz Carpenter®. Jego podstawową zaletą jest to że „dobrze oddycha” czyli ma doskonałe właściwości przepuszczania powietrza, dzięki temu bardzo dobrze odprowadza wilgoć.

Pianki zastosowane do tego modelu materaca mają wysoką sprężystość punktową, nie odkształcają się, i doskonale podpierają kręgosłup dopasowując się do kształtu ciała.

W dolnej części materaca zastosowano piankę o gęstości 30kg na m³ natomiast na górze piankę termo-elastyczną VISCO z unikatowymi wypustkami masującymi ciało. Wzór na górnej warstwie został opracowany tak, aby właściwie masował poszczególne partie ciała a zarazem był wygodny. Dodatkowo pianka VISCO reaguje na ciepło, i wraz ze wzrostem temperatury dostosowuje się do kształtu ciała zapewniając właściwe podparcie w każdym punkcie.

Pianka VISCO elastyczna pierwotnie została opracowana dla astronautów programów kosmicznych NASA. Materiał tej pianki wykonany jest z milionów maleńkich komórek, które wyczuwają ciężar i temperaturę ciała. Komórki te przemieszczają się tak, aby dostosować się do Twojego ciała, niezależnie od pozycji. Gdy głowa leży na poduszce pianka VISCO elastyczna przyjmuje formę zgodnie z kształtem ciała, niezależnie od pozycji spania. Jeśli podniesiesz się, poduszka powróci do swego początkowego kształtu.