pl cz

Materac piankowy ALEX

ALEX jest to materac o bardzo wysokim standardzie, połączenie pianek wysoko-elastycznych z pianka termo-elastyczną VISCO z pamięcią, tworzą znakomite połączenie materiałów z najwyższej półki.

Materac ten jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób o zróżnicowanej wadze. Po jednej stronie zastosowano piankę wysoko-elastyczną o mniejszej gęstości, co powoduje ze materac jest bardziej miękki.

Po drugiej zaś piankę wysoko-elastyczną Hr 35/37 o większej gęstości co w efekcie utwardza tą stronę materaca. Na materacu Alex mogą bardzo komfortowo spać dwie osoby o rożnej wadze, dodatkowo jedna strona oklejona jest pianka termo-elastyczna VISCO

PIANKA VISCO (zwana termo-wrażliwą lub pianką „leniwą"). Wkład tego typu reaguje na ciepło, zwiększając swoją elastyczność wraz ze wzrostem temperatury. W ten sposób pianka przejmuje ciepło ciała i dostosowuje się do jego kształtu, zapewniając mu odpowiednie podparcie na całej powierzchni.

Pianka VISCO elastyczna pierwotnie została opracowana dla astronautów programów kosmicznych NASA. Materiał tej pianki wykonany jest z milionów maleńkich komórek, które wyczuwają ciężar i temperaturę ciała. Komórki te przemieszczają się tak, aby dostosować się do Twojego ciała, niezależnie od pozycji. Gdy głowa leży na poduszce pianka VISCO elastyczna przyjmuje formę zgodnie z kształtem ciała, niezależnie od pozycji spania. Jeśli podniesiesz się, poduszka powróci do swego początkowego kształtu.